עדן

עדן

הגדלת חזה בזריקה

ברוב המקרים הגדלת חזה מתבצעת באמצעות ניתוח שבמהלכו מוחדרים לגוף האישה שתלי סיליקון – אולם ישנה גם אופציה נוספת: הגדלה באמצעות זריקה, שגם אם אינה רווחת מאוד בכל זאת כדאי לדעת שהיא קיימת וכן מהם יתרונותיה וחסרונותיה.

היתרון העיקרי של הגדלת חזה באמצעות זריקה הוא היעדר הצורך בהליך כירורגי, שמטבע הדברים גורם טראומה לגוף, כרוך בלא מעט כאבים ועלול להוביל לזיהומים. בנוסף, ישנן נשים רבות החוששות מפני ניתוחים על אף הסבל הנגרם להן כתוצאה מהחזה הקטן מדי בעיניהן – ועבורן, האופציה של הזרקת חומרים שונים (שומן או חומצה היאלרונית) אל השדיים, בהליך פשוט יחסית המתבצע בהרדמה מקומית, היא בהחלט פיתרון אפשרי לקושי.

לצד היתרון המשמעותי, לפחות לעת עתה הגדלת חזה באמצעות שתלים משיגה תוצאות טובות יותר, ובעיקר כאלה הנשמרות לאורך שנים רבות הרבה יותר. יחד עם זאת בהחלט ייתכן כי בעתיד ישתכלל ההליך של הגדלת חזה בזריקה והוא יהפוך לפופולארי יותר, וגם כיום, כאמור, הוא מהווה אופציה שמי שחוששת מניתוח בהחלט יכולה לקחת בחשבון.

זריקות מקרוליין להגדלת חזה

מקרוליין הוא חומר המבוסס על חומצה היאלרונית, שקיימת בגוף באופן טבעי ומשמשת גם לעיבוי שפתיים. ההליך של הגדלת חזה באמצעות זריקות מקרוליין קיבל את אישור ה- FDA וכן זכה לאישור CE המעיד על כך שניתן להשתמש בו במדינות האיחוד האירופי. גם משרד הבריאות הישראלי אישר את השיטה החדשה יחסית, ובאופן כללי היא מאפשרת יצירת חזה יפה מאוד, סימטרי להפליא, ללא כאב וללא צלקות.

הבעיה: תוצאות ההזרקה נשמרות לשנה וחצי עד שלוש בלבד, ולאחר מכן, אם רוצים להמשיך ליהנות מחזה גדול ויפה, יש לבצע הזרקת מקרוליין חדשה.

נכון להיום מחירה של הגדלת חזה בדרך זו נע בין 20 ל- 30 אלף ₪, יותר מהגדלת חזה באמצעות שתלים המחזיקים מעמד שנים רבות יותר, כך שהכדאיות הכלכלית שלו מוטלת בספק.

השתלת שומן עצמי

הגדלת חזה ללא ניתוח ובעלות נמוכה יותר אפשרית כשמחליפים את המקרוליין בשומן, הנשאב מגופה של המטופלת.

אמנם בדרך זו המחיר הופך אטרקטיבי מאוד, אולם רוב השומן נספג עד מהרה ברקמות וכלל לא בא לידי ביטוי במראה החיצוני של האישה. כתוצאה מכך, יש צורך בהזרקת כמות שומן נכבדה למדי – מי שרוצה 200 סמ"ק בכל צד, למשל, צריכה להזריק לכל שד כ- 600-700 מ"ל שומן (וכשמדובר באישה רזה יחסית, הדבר מהווה בעיה של ממש).

בעיה נוספת היא שגם לאחר מספר סבבים של הזרקת שומן (על מנת ליצור אימפקט מצטבר) תוצאות הטיפול לא מחזיקות מעמד לאורך שנים רבות.

עוד נקודה שיש לתת עליה את הדעת כשמדובר בהגדלת חזה בזריקה, היא שהליך זה עלול להקשות על גילוי מוקדם של סרטן השד. חשוב להדגיש: השומן הנשאב ממקום אחד בגוף ומושתל בחזה לא מגביר את הסיכון ללקות בסרטן השד, אולם בבדיקת ממוגרפיה קשה להבחין בין הסתיידות בעקבות הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן לבין הסתיידות עקב גידול סרטני, כך שהגדלת חזה בדרך זו עלולה הן לגרום לאבחון יתר (כלומר, קביעה שגויה כי האישה לקתה בסרטן השד למרות שהיא בריאה, על כל המשתמע מכך) והן לפספוס היווצרות סרטן (מתוך מחשבה שגויה שהגדלת החזה היא האחראית להסתיידות) ועל כן אי מתן טיפול בזמן.

פוסטים נוספים

סגירת תפריט