עדן

עדן

כך תחזקו את האופניים שלכם

אם אתם רוצים לשמור על תקינות האופניים לאורך זמן, יש כמה דברים שתוכלו לעשות. בוודאי תסכימו איתנו אם נטען שאופניים הם ללא ספק כלי נפלא. הם מאפשרים לנו לנוע מהר, יחסית, בלי לזהם את האוויר, ללא צורך בדלק. הם מאפשרים לנו לשמור על הכושר או להשתתף ברכיבה תחרותית. אבל כמו כל כלי, אם לא נתחזק, ייווצרו קלקולים ובעיות.

כך תחזק/י  את האופניים שלך ותיהנה/י  מהם לאורך זמן

 • צמיגים וגלגלים – הגלגלים ובמיוחד צמיגי האופניים הם אותו מרכיב שמקשר בין האופניים לבין הכביש או הדרך שבה אתם רוכבים. מעת לעת עליכם להעיף בהם מבט ולבדוק שהחישורים (מוטות, שפיצים) תקינים. אם הם פגומים או שבורים, הגלגלים לא יהיו יציבים והרכיבה עלולה להיות מסוכנת. את הצמיגים חשוב לשמור נקיים. אם הצמיגים שחוקים, יש להחליף. הם אלו שמעניקים אחיזה טובה ומונעים החלקה.
 • בלמים ולבלמי הזעזועים  – בלמים ובולמי זעזועים אינם היינו הך. בולמי הזעזועים מאפשרים נסיעה חלקה ונעימה. מדי פעם, נקו אותם ושמנו מעט את הבוכנות. מעת לעת, בחנו את מצב רפידות הבלמים. אם הם שחוקים, צריך להחליף. אם תגדילו לעשות ותנקו אותם באופן קבוע, תאריכו את חייהם ותמנעו שחיקה מהירה. זכרו שאת הרפידות אין לשמן. השתמשו בנוזלי ניקוי ייעודיים.
 • השלדה והשרשרת –שלדת האופניים היא במידה רבה האופניים עצמם. זה הבסיס וכל יתר המרכיבים צריכים להתאים לה. צמיג אפשר להחליף. כך גם שרשרת. אבל אם החלפתם שלדה, בעצם יש לכם אופניים שונות לגמרי. אז מה חשוב שתדעו לגבי תחזוקת השלדה: מדי פעם נקו אותה היטב מכל לכלוך, אבק או בוץ. וודאו את שלמותה. נגבו בזהירות במטלית רטובה והיזהרו שלא להרטיב חלקים רגשים כמו מיסבים. וכעת השרשרת: כאשר אתם מגלים עודפי גריז ושמן, נקו בעזרת מברשת טובה ולאחר מכן בזרם מים. לאחר הניקוי, שמנו היטב. תדירות השימון המומלצת נגזרת מתדירות השימוש באופניים. כלל אצבע – שימון כל שבוע שני. רוכבים מקצועיים ממליצים לרכוש שרשרת חדשה בכל כמה אלפי קילומטרים של רכיבה (תלוי באיכות השרשרת).

מה לא עושים ? 

 1. האופנים יקרים ללבכם? אל תשאירו אותם לבד שלא ייגנבו.
 2. אל תזלזלו: החזיקו שרשרת ומנעול בהישג יד, כך שתוכלו לקשור בשעת הצורך למניעת גניבה.
 3. אל תרכיבו אדם נוסף, למעט ילד ורק אם יש כיסא ייעודי ומתאים להרכבת ילדים.
 4. לא בכביש: השתדלו תמיד לרכוב במקומות המיועדים לרכיבה. שבילי אופניים זה הטוב ביותר.
 5. לא בראש גלוי: רכבו תמיד עם קסדה. וודאו כי הקסדה יושבת כהלכה על ראשכם ומהודקת היטב.
 6. לא מסתכנים: רכבו בזהירות, כאשר הידיים תמיד אוחזות בכידון. רכיבה בלי ידיים או ביצוע תעלולים שונים יסכנו אתכם, את האופניים ואנשים אחרים.
 7. ברכיבה בכביש, שימו לב לתמרורים ולרמזורים. זכרו כי האופניים הם כלי רכב ועליהם לציית לחוק ולא להפריע לתנועת כלי רכב אחרים או הולכי רגל.
 8. רכיבה בדרך לא סלולה (דרך עפר) מומלצת רק באופניים מתאימים, המצוידים בצמיגים הנכונים.
 9. אל תהיו שאננים: החזיקו אתכם תמיד ערכה לתיקון פנצ'רים וכן משאבה לניפוח.
 10. אם שותים לא רוכבים. כי רוצים לחזור הביתה בשלום. גם אתם וגם האופניים שלכם.

פוסטים נוספים

סגירת תפריט